Tutvustus

 
Termograafia on suhteliselt odav meetod, kuna ei eelda piirete avamist või seadmete demonteerimist.
Termograafia annab kogu hoone piirete soojapidavusest komplekse pildi. Termograafia abil toodetud pildilt on võimalik "näha" soojavoogu läbi vundamentide, seinte, uste jne. Seega saab koostada ka optimaalse
soojustamise projekti.
Lisaks piirete soojapidavusele saab anda hinnangu ka hoone tehnosüsteemidele. Kaamera "näeb" ülekuumenenud kaitsmeid, lüliteid ja muid elektriühendusi, võimaldab leida keskküttetorustiku või isegi torustike ummistusi.

Termograafiat on soovitatav kasutada nii vanema elamu soojustamisprojekti koostamisel kui hinnangu andmisel uue ehitise soojapidavusele. Kaamera eest ei ole võimalik peita lohakalt paigaldatud soojustust ega halvasti täidetud vuuke.

Peale ehitiste seisukorra hindamise saab termograafiat kasutada ka seadmete seisukorra hindamiseks. Näiteks on võimalik hinnata mootorite laagrite seisukorda (kulunud või määrimata laager toodab enam sooja kui korras), pumbaratta kulumust jne. Termograafia on rakendatav küttekollete, korstnate ning katelseadmete seisukorra hindamiseks aga ka vedeliku nivoo mõõtmiseks mahutites.


 

Seadme tehniline iseloomustus PDF formaadis

 
     
 
Puistevilla OÜ | Mustamäe tee 60, 12916, Tallinn | Tel/Faks: 6562882, Mob: 5163801 | e-post: termo(@)termoviisor.ee